INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:42 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Paweł Kukiz mówi jaki ma plan współpracy z PiS. „Coś za coś”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz zamierza założyć koło poselskie, żeby ułatwić sobie pole działania. W wywiadzie dla Radiowej Trójki przekonuje, że ma plan współpracy z PiS.

Wielokrotnie mówię, że nie poszedłem do Sejmu, żeby się łączyć w jakieś klany czy szukać kolegów, łączyć się, transferować. Ale być może otwiera się okienko do realizacji któregoś z postulatów Kukiz’15 niezmiennych od 2015 roku – mówi Kukiz.

- reklama -

Być może sytuacja polityczna w taki sposób się ukształtuje, że w zamian za jakiegoś rodzaju poparcie pewnych powiedzmy projektów PiS czy właśnie ZP, ze względu te wszystkie arytmetyki, arytmetykę sejmową, uda się wynegocjować np. sędziów pokoju, dzień referendalny czy parę innych spraw – wylicza poseł.

Paweł Kukiz zaznacza, że nie ma mowy, aby posłowie Kukiz’15 wstąpili do klubu PiS:

Mówię o tym wielokrotnie. Od kilku miesięcy tłumaczę, że nie jestem wielbłądem. Wyraźnie mówię. Nie ma takiej możliwości, nie zamierzamy wchodzić w jakąś koalicję z PiS-em. Być może będzie współpraca punktowa, w pewnych rzeczach, coś za coś. Dobrze, pomożemy wam w jakiejś jednej rzeczy. Na pewno nie będzie to podwyższenie podatków, mogę od razu powiedzieć. Pod warunkiem, że wy z kolei przegłosujecie któryś z naszych projektów. I tyle – stwierdził Paweł Kukiz w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki’.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x