INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:50 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Odjazd! Róża Thun chwali sędzinę z TSUE za decyzję uderzającą w polskie interesy

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej poparł wniosek Czech i nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych – czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału.

- reklama -

Czechy uważają, że działalność kopalni Turów negatywnie wpływa na tamtejsze tereny, gdzie obniża się poziom wód gruntowych.

W chwili gdy polskie władze mówią o uderzeniu w polskie bezpieczeństwo energetyczne, europoseł Róża Thun (dziś niezależna, ale jeszcze kilka dni temu w PO), chwali decyzję TSUE!

Thun w odpowiedzi na wpis wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety, krytykującego decyzję TSUE, napisała: – Brawo pani sędzio.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS 29 proc., KO 26 proc. Wspólna lista liberałów wzmocni Konfederację [SONDAŻ]

Nowy sondaż Kantar pokazuje, że Konfederacja rośnie w siłę. Jeżeli lewicowa opozycja wystartuje w ramach wspólnej listy, to prawica...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x