INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:24 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Staroń odpadła. Dobrze dla wszystkich, czy straciliśmy szansę na wyjątkową kampanię w Olsztynie?

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Senat odrzucił kandydaturę Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie rozwiązuje to oczywiście w dalszym ciągu problemu, obsady tego ważnego stanowiska, ale w pewnym stopniu rozwiązuje problem dotyczący rozmaitych scenariuszy, które były kreślone na wypadek wyboru kandydatki wskazanej przez PiS.

Gdyby Lidia Staroń została nowym RPO, zwolniłaby mandat senatora w okręgu Olsztyńskim. Właśnie z tego powodu, pojawiło się wiele spekulacji, na temat ewentualnych wyborów z tego okręgu, które stałyby się jednym z najważniejszych plebiscytów w ostatnim czasie.

- reklama -

Pojawiły się spekulacje, że w wyborach o wolny mandat senatora, mógłby się ubiegać Roman Giertych, Szymon Hołownia, a nawet Donald Tusk. Oczywiście Prawo i Sprawiedliwość również wystawiłoby swojego kandydata, kierując wszystkie siły i działa w kierunku Olsztyna, jednak nie wiadomo w jaki sposób skończyłaby się kampania wyborcza.

Zwycięstwo PiS zdruzgotałoby opozycję. Zwycięstwo np. Szymona Hołowni, lub Romana Giertycha, wywołałyby spore zamieszanie i obawy z obozie rządzącym, wszak po Rzeszowie partia rządząca nie powinna pozwolić sobie na kolejną porażkę.

Tygodnik „Wprost” sugerował nawet, że sam Jarosław Kaczyński miał rozważać scenariusz „obalenia” kandydatury Lidii Staroń, w obawie przed porażką w wyborach o mandat senatora.

- reklama -

Być może stało się najlepiej dla wszystkich. Sprawa Rzecznika Praw Obywatelskich trafi ponownie do Sejmu.

Czas goni, bowiem zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zostało kilka tygodni na powołanie nowego Rzecznika.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS 29 proc., KO 26 proc. Wspólna lista liberałów wzmocni Konfederację [SONDAŻ]

Nowy sondaż Kantar pokazuje, że Konfederacja rośnie w siłę. Jeżeli lewicowa opozycja wystartuje w ramach wspólnej listy, to prawica...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x