INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:18 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Staroń odpadła. Dobrze dla wszystkich, czy straciliśmy szansę na wyjątkową kampanię w Olsztynie?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Senat odrzucił kandydaturę Lidii Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie rozwiązuje to oczywiście w dalszym ciągu problemu, obsady tego ważnego stanowiska, ale w pewnym stopniu rozwiązuje problem dotyczący rozmaitych scenariuszy, które były kreślone na wypadek wyboru kandydatki wskazanej przez PiS.

Gdyby Lidia Staroń została nowym RPO, zwolniłaby mandat senatora w okręgu Olsztyńskim. Właśnie z tego powodu, pojawiło się wiele spekulacji, na temat ewentualnych wyborów z tego okręgu, które stałyby się jednym z najważniejszych plebiscytów w ostatnim czasie.

- reklama -

Pojawiły się spekulacje, że w wyborach o wolny mandat senatora, mógłby się ubiegać Roman Giertych, Szymon Hołownia, a nawet Donald Tusk. Oczywiście Prawo i Sprawiedliwość również wystawiłoby swojego kandydata, kierując wszystkie siły i działa w kierunku Olsztyna, jednak nie wiadomo w jaki sposób skończyłaby się kampania wyborcza.

Zwycięstwo PiS zdruzgotałoby opozycję. Zwycięstwo np. Szymona Hołowni, lub Romana Giertycha, wywołałyby spore zamieszanie i obawy z obozie rządzącym, wszak po Rzeszowie partia rządząca nie powinna pozwolić sobie na kolejną porażkę.

Tygodnik „Wprost” sugerował nawet, że sam Jarosław Kaczyński miał rozważać scenariusz „obalenia” kandydatury Lidii Staroń, w obawie przed porażką w wyborach o mandat senatora.

- reklama -

Być może stało się najlepiej dla wszystkich. Sprawa Rzecznika Praw Obywatelskich trafi ponownie do Sejmu.

Czas goni, bowiem zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zostało kilka tygodni na powołanie nowego Rzecznika.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx