INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:51 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jan Śpiewak ułaskawiony przez prezydenta. Tomasz Lis mocno krytykuje!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Jan Śpiewak jest społecznikiem, aktywnie działającym na rzecz pokrzywdzonych przez tzw. złodziejska prywatyzację w Warszawie.

To między innymi dzięki jego działalności, sprawa stała się publiczną. Na tę okoliczność, wypowiedział się też Śpiewak publicznie ws. reprywatyzacji kamienicy, w której uczestniczyła, jako kurator jej właściciela (nieżyjącego od 1959 r.) mec. Bogumiła Górnikowska, córka byłego min. sprawiedliwości Ćwiąkalskiego.

- reklama -

Mecenas prowadziła swoją kuratorską działalność w latach 2008 – 2011. Sprawa trafiła do sądu i 13 grudnia ubiegłego roku, sąd apelacyjny uznał Jana Śpiewaka winnym zniesławienia córki byłego ministra i zobowiązał go do zapłacenia grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz nawiązki w wysokości 10 tysięcy. Sąd II instancji utrzymał wyrok. 15 grudnia, ze skazanym, spotkał się prezydent Andrzej Duda a osiem dni później, Śpiewak złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek o ułaskawienie, które zostało podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Niestety, nie wszystkim decyzja prezydenta przypadła do gustu. W mocnych słowach o ułaskawieniu wypowiedział się w serwisie Twitter Tomasz Lis:

Zła decyzja. Żadne „zasługi” i tytuł „aktywisty” nie dają immunitetuod skutków łamania prawa i orzeczeń sądów – pisze Tomasz Lis.

- reklama -

Redaktor naczelny tygodnika „Newsweek” włączał się również do dyskusji na temat ułaskawienia:

Źródło: Twitter

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!