INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:40 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rolnicy kolejny raz walczą o swoje dochody! Tym razem to blokada tira z niemieckimi tucznikami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Zdesperowani rolnicy z Wielkopolski, którzy bronią swoich dochodów, zablokowali dziś rano wjazd do zakładów mięsnych “Agro-Handel” w Mościszkach.

Wobec obserwowanych od dłuższego czasu transportów tuczników z Niemiec do Polski, rolnicy postanowili zorientować się w skali problemu. Podczas takiej akcji ich “liczenia”, dzisiaj nad ranem, przy bramkach autostrady A2, kiedy chcieli sprawdzić co przewozi jeden z tirów, jego kierowca – według uczestników akcji – dodał tylko gazu i mało ich nie rozjechał.

- reklama -

Mężczyźni ruszyli za nim. Dojechali pod bramę zakładów “Agro-Handel”. Tam zablokowali wjazd ściganemu tirowi a także następnej ciężarówce z tym samym ładunkiem. Wezwano policję i zawiadomiono służby weterynaryjne.

Dokumenty, których nie posiadali kierowcy ciężarówek, dostarczono kontrolerom weterynaryjnym z zakładu. Nie stwierdzili oni żadnych nieprawidłowości. Inspektorzy transportu mieli zastrzeżenia co do czasu pracy i uprawnień kontrolowanych kierowców. Terka zwrócił się z apelem do właścicieli firmy, by skoro w związku z pandemią, dostaje wsparcie od rządu polskiego, powinien wspierać polskich rolników. “Tego wymaga przyzwoitość” – zakończył swój apel lider dzisiejszej akcji.

Nikt z zakładów w Mościszkach nie chciał sprawy skomentować. Około południa rolnicy zakończyli blokadę .W wypowiedzi dla portalu farmer.pl, Janusz Terka, podkreślił, że jest zadowolony z nagłośnienia sprawy: “Nikt już nie powie, że ten nadmierny import niemieckiego żywca, który psuje nasz rynek i doprowadza do ruiny polskie gospodarstwa, to to wytwór imaginacji rolników”. Liczy też na reakcję władz w tej sprawie.

- reklama -

W blokadzie zakładu brali udział zarówno członkowie rolniczej Solidarności, jak sympatycy Agro-Unii.

Źródło:farmer.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx