INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:15 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morawiecki do dymisji. 45 proc. Polaków chce odwołania premiera [SONDAŻ]

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

45 proc. Polaków chce dymisji szefa rządu. Najnowszy sondaż pokazuje, że kompromitująca afera mailingowa przelała czarę goryczy.

Najnowszy sondaż Kantar pokazuje, że aferą w wyciekiem e-maili jest większym problemem dla rządu niż sądzono. Aż 45 proc. ankietowanych chce dymisji premiera Mateusza Morawieckiego.

- reklama -

Więcej, bo 47 proc., chce dymisji szefa KPRM Michała Dworczyka. Odmiennego zdania jest odpowiednio 37 i 30 proc. badanych.

Maile premiera, ministrów i urzędników od kilkunastu dni są publikowane m.in. na platformie społecznościowej Telegram. Maile pochodzą z prywatnej skrzynki e-mail Dworczyka.

Powołując się na “ustalenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego”, rzecznik podaje, że “za atakami stoi grupa o nazwie “UNC1151” zaś “służby dysponują informacjami świadczącymi o związkach agresorów z działaniami rosyjskich służb specjalnych”.

- reklama -

Rzecznik ministra koordynatora przekonywał, że „ABW i SKW ustaliły”, że politycy padli ofiarami akcji „Ghostwriter”, której celem jest „destabilizacja sytuacji politycznej w krajach Europy Środkowej”. Szybko okazało się, że to nie ustalenia „ABW i SKW”, a twórczo przerobiona kopia dwóch raportów, które rok temu opublikował amerykański portal Fireeye.

Sondaż został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: Fakty

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor prawa nazwał PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”. Sąd Najwyższy stanął po jego stronie

Prof. Wojciech Sadurski wygrał w Sądzie Najwyższym proces o ochronę dóbr osobistych PiS. Partia pozwała prawnika za nazwanie jej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x