INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:56 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morawiecki do dymisji. 45 proc. Polaków chce odwołania premiera [SONDAŻ]

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

45 proc. Polaków chce dymisji szefa rządu. Najnowszy sondaż pokazuje, że kompromitująca afera mailingowa przelała czarę goryczy.

Najnowszy sondaż Kantar pokazuje, że aferą w wyciekiem e-maili jest większym problemem dla rządu niż sądzono. Aż 45 proc. ankietowanych chce dymisji premiera Mateusza Morawieckiego.

- reklama -

Więcej, bo 47 proc., chce dymisji szefa KPRM Michała Dworczyka. Odmiennego zdania jest odpowiednio 37 i 30 proc. badanych.

Maile premiera, ministrów i urzędników od kilkunastu dni są publikowane m.in. na platformie społecznościowej Telegram. Maile pochodzą z prywatnej skrzynki e-mail Dworczyka.

Powołując się na “ustalenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego”, rzecznik podaje, że “za atakami stoi grupa o nazwie “UNC1151” zaś “służby dysponują informacjami świadczącymi o związkach agresorów z działaniami rosyjskich służb specjalnych”.

- reklama -

Rzecznik ministra koordynatora przekonywał, że „ABW i SKW ustaliły”, że politycy padli ofiarami akcji „Ghostwriter”, której celem jest „destabilizacja sytuacji politycznej w krajach Europy Środkowej”. Szybko okazało się, że to nie ustalenia „ABW i SKW”, a twórczo przerobiona kopia dwóch raportów, które rok temu opublikował amerykański portal Fireeye.

Sondaż został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: Fakty

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Fatwa dopadła Salmana Rushdiego

Salman Rushdie w ciężkim w ciężkim stanie trafił do jednego z nowojorskich szpitali. Prawdopodobnie straci oko. Został co najmniej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx