INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:49 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie będzie zwarcia z Komisją Europejską? Rząd ma dwa pomysły na rozwiązanie sytuacji!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Widmo utraty unijnych pieniędzy i ciągła walka z Komisją Europejską sprawiają, że polski rząd gotowy jest na krok wstecz. O możliwych dwóch scenariuszach informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Kilka dni wcześniej jeden z polityków PiS powiedział, że za Izbę Dyscyplinarną o której działanie toczony jest konflikt nie warto umierać. Dziś „DGP” poniekąd potwierdza słowa polityka PiS.

- reklama -

Przygotowane są korekty funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej SN, nieuznawanej przez władze unijne. Niewykluczone, że do połowy sierpnia obóz rządzący przygotuje projekt zmian w przepisach – czytamy.

Pierwszy scenariusza zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej w ramach koncepcji “małego SN”. Dodatkowo liczba sędziów Sądu Najwyższego miałaby być okrojona z prawie 100 do kilkunastu, a SN miałby przestać pełnić funkcję sądu kasacyjnego – zajmowałyby się tym sądy apelacyjne.

Drugi scenariusz zakłada zmianę w sposobie wyłaniania sędziów do Izby Dyscyplinarnej na sposób losowy, co zaproponowała prezes SN Małgorzata Manowska.

- reklama -

Komisja Europejska dała polskim władzom czas do 16 sierpnia na uporządkowanie sprawy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx