INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:21 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Nie będzie zwarcia z Komisją Europejską? Rząd ma dwa pomysły na rozwiązanie sytuacji!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Widmo utraty unijnych pieniędzy i ciągła walka z Komisją Europejską sprawiają, że polski rząd gotowy jest na krok wstecz. O możliwych dwóch scenariuszach informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Kilka dni wcześniej jeden z polityków PiS powiedział, że za Izbę Dyscyplinarną o której działanie toczony jest konflikt nie warto umierać. Dziś „DGP” poniekąd potwierdza słowa polityka PiS.

Przygotowane są korekty funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej SN, nieuznawanej przez władze unijne. Niewykluczone, że do połowy sierpnia obóz rządzący przygotuje projekt zmian w przepisach – czytamy.

Pierwszy scenariusza zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej w ramach koncepcji „małego SN”. Dodatkowo liczba sędziów Sądu Najwyższego miałaby być okrojona z prawie 100 do kilkunastu, a SN miałby przestać pełnić funkcję sądu kasacyjnego – zajmowałyby się tym sądy apelacyjne.

Drugi scenariusz zakłada zmianę w sposobie wyłaniania sędziów do Izby Dyscyplinarnej na sposób losowy, co zaproponowała prezes SN Małgorzata Manowska.

Komisja Europejska dała polskim władzom czas do 16 sierpnia na uporządkowanie sprawy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x