INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:46 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ekspert torpeduje słowa Frasyniuka: W teorii walki informacyjnej, nazywa się to dywersją ideologiczną

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Trwa napięcie na granicy polsko-białoruskiej, gdzie pojawiają się masy imigrantów z Afganistanu. Straży Granicznej pomagają polscy żołnierze, co jak widać wielu osobom się nie podoba, w tym byłemu opozycjoniście Władysławowi Frasyniukowi, który na antenie TVN24 wypowiedział się na ich temat w sposób karygodny.

Słowo „żołnierz” jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. To śmieci – stwierdził w TVN24 Frasyniuk.

- reklama -

Wypowiedź Władysława Frasyniuka na swoim kanale skomentował Leszek Sykulski, doktor nauk o polityce (w specjalności: geopolityka i geografia polityczna), historyk, nauczyciel akademicki; prezes Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego, który uważa, że słowa Frasyniuka są próbą deprecjonowania Wojska Polskiego.

Mamy tutaj do czynienia z bardzo silnym atakiem werbalnym, bardzo silną pejoratywną narracją, nacechowaną epitetami skierowanymi przeciwko żołnierzom Wojska Polskiego. Jest to element deprecjonowania obrazu sił zbrojnych RP, nie mam co do tego wątpliwości – mówi dr Sykulski i dodaje, że nie mamy tutaj do czynienia z merytoryczną krytyką.

Mamy wolność słowa, wolność słowa nie powinna służyć do obrażania kogokolwiek – podkreśla.

- reklama -

Doszło tutaj do złamania prawa. Ale szkody są dużo większe, one sytuują się w w tym co nazywamy w teorii walki informacyjnej, jako dywersja ideologiczna. Niewątpliwie jest to próba polaryzacji społeczeństwa – mówi ekspert na swoim kanale.

Cała analiza:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x