INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:37 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Polka pracująca w szpitalu zmarła z powodu koronawirusa

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

34-letnia Polka pracująca w szpitalu w Northampton w środowej Anglii zmarła z powodu koronawirusa. Informacje podał portal miejscowej gazety “Northampton Chronicle & Echo”.

Jak podał portal, Joanna K. zmarła 9 kwietnia. Pracowała w Northampton General Hospital (NGH) od 10 lat jako członek personelu sprzątającego.

“Joanna wywarła wpływ na życie wielu ludzi w NGH. Będzie jej brakowało każdemu, kto ją znał lub pracował z nią” – powiedziała dyrektor szpitala Sonia Swart. “Oferujemy naszym pracownikom wsparcie w tym trudnym czasie, opłakując jednocześnie wszyscy stratę jednego z członków naszego zespołu” – dodała.

“Jej koledzy pamiętają ją jako osobę, która była uprzejma, grzeczna, dobra organizatorka i członek zespołu; która wyznaczała wysokie standardy i była przygotowana do podjęcia dodatkowego wysiłku. Nasze myśli są w tym czasie z rodziną Joanny, która zmarła z powodu koronawirusa i składamy im nasze szczere kondolencje” – oświadczył rzecznik szpitala.

Według statystyk brytyjskiego ministerstwa zdrowia, dotychczas potwierdzono, że z powodu koronawirusa zmarło co najmniej 43 pracowników NHS. Jednak według mediów, ta liczba jest znacznie wyższa.

Agencja informacyjna Press Association podaje, że zmarło już 63 pracowników, zaś w przypadku 14 kolejnych jeszcze nie potwierdzono ostatecznie, że przyczyną śmierci był koronawirus.

Joanna K. jest najprawdopodobniej pierwszą polską ofiarą śmiertelną wśród pracowników NHS.

Źródło: PAP

Zobacz także: 106-letnia kobieta wygrała z koronawirusem

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska, Litwa i Ukraina apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wezwali społeczność międzynarodową do zdecydowanej reakcji na agresywną politykę Moskwy, informuje gazeta „Ukraińska Prawda”...

Przeczytaj jeszcze to!