INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:09 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W środę polscy medycy polecą do Chicago

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W środę polscy medycy wylecą w ramach misji do Chicago – poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane. Lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Minister Błaszczak poinformował, że lekarze wylecą do Stanów Zjednoczonych w środę. Zapowiedział również, że podobne misje będą kontynuowane.

- reklama -

“Będą kontynuowane dlatego, że z jednej strony to jest pomoc, którą świadczą nasi lekarze, ale oni także zdobywają ekspercką wiedzę na temat sytuacji, radzenia sobie z koronawirusem. Ta ekspercka wiedza jest niezwykle dla nas istotna” – uzasadniał.

Szef MON zauważył również, że liczba zakażonych koronawirusem nie jest w Polsce tak duża, jak w przypadku innych państw Europy. Jego zdaniem jest to efektem szybkiej reakcji rządu na pojawienie się koronawirusa w kraju oraz wiedzy eksperckiej polskich lekarzy.

“Misje medyczne to podwójna korzyść. Z jednej strony okazujemy wsparcie naszym sojusznikom, z drugiej strony pozyskujemy wiedzę na temat tego, jak skutecznie walczyć z rozprzestrzenianiem się epidemii” – podkreślił.

- reklama -

Wysłanie polskich medyków na misję do Stanów Zjednoczonych było jednym z tematów sobotniej rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Szef gabinetu prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski poinformował, że polscy medycy mają wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia. Drugim zadaniem jest natomiast odbycie praktyki w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Źródło: PAP

Zobacz także: Polka pracująca w szpitalu zmarła z powodu koronawirusa

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojenna panika na rosyjskim rynku akcji

Załamanie cen rosyjskich aktywów i tąpniecie moskiewskiej giełdy całkowicie zaskoczyły inwestorów i analityków, alarmuje biznesowy portal RBK. We wtorek 18...

Przeczytaj jeszcze to!