INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:14 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Obostrzenia dot. korzystania z komunikacji publicznej nie powinny być luzowane

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Obostrzeń dotyczących korzystania z komunikacji publicznej nie powinniśmy luzować, ponieważ dystansowanie społeczne jest bardzo ważne; pozwoli nam w maju stopniowo odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Zapytano szefa rządu na konferencji prasowej we wtorek, czy w związku poluzowaniem rygorów dotyczących przemieszczania się oraz limitów osób mogących jednocześnie przebywać w sklepach, nie powinno się także poluzować zasady dotyczących korzystania z komunikacji zbiorowej.

- reklama -

“Nie, nie powinna być ta zasada poluzowana, ponieważ dystansowanie społeczne, w szczególności utrzymywanie dystansu półtora metra, dwóch metrów, możliwe sporego dystansu do drugiej osoby jest bardzo ważne” – oświadczył szef rządu.

Jak mówił, zasady wprowadzone przez rząd “po skonsultowaniu tego z samorządowcami” dotyczące korzystania z komunikacji publicznej, również temu służą. “Tam właśnie w zatłoczonych tramwajach, autobusach, w metrze w Warszawie, mogłoby dojść do bardzo gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa” – zaznaczył Morawiecki.

Jak zauważył, cały czas rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce odbywa się w dużo wolniejszym tempie niż w innych krajach europejskich. “Chcemy utrzymać to nasze osiągnięcie ponieważ to pozwoli nam również w maju stopniowo odmrażać gospodarkę” – powiedział premier.

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Nie chcemy przedwcześnie luzować pewnych zasad.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!