INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:55 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejny transport WOŚP ze sprzętem medycznym z Chin

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

250 tys. masek N95/KN95 i milion trójwarstwowych maseczek ochrony osobistej zakupionych przez WOŚP przyleci w najbliższych dniach do Polski kolejnym samolotem w ramach programu Cargo dla Polski – poinformował PAP Krzysztof Dobies, rzecznik Orkiestry.

Zapowiedział, że skompletowanie Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, których łącznie zakupiono w Chinach 50 tys.

- reklama -

Pierwsza część zamówienia wylądowała w poniedziałek wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie. “W samolocie Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT znajdował się ładunek liczący ok. 11 ton o objętości 100 metrów sześciennych. Złożyło się na niego 50 tys. sztuk masek N95/KN95, oraz pierwsza partia z 50 tys. Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej” – powiedział rzecznik Orkiestry.

Wspomniał, że komplety przyjeżdżają oddzielnie. Oprócz tego dodał: “Mamy tam różną ilość kombinezonów, masek i gogli. Będziemy je kompletowali dopiero, kiedy trafią do naszego centralnego magazynu”.

“Był to pierwszy z dwóch, trzech transportów WOŚP z Chin – dodał.

Transport WOŚP

- reklama -

Lot odbył się dzięki współpracy z kancelarią Prezesa Rady Ministrów. “Był finansowany przez polski rząd w ramach programu Cargo dla Polski. Kolejne loty również będą w ten sam sposób realizowane. Dziękujemy za życzliwość, sprawną organizację i sam fakt powołania takiego programu. Dzięki niemu możemy sprawnie realizować transport zamówionych przez nas darów dla polskich szpitali bez ponoszenia kosztów” – powiedział Dobies.

Zapowiedział, że w kolejnych dniach przyleci pozostała część zestawów ochrony biologicznej. “Myślę, że już drugi transport zamknie kompletowanie 50 tys. Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Ponadto będzie w nim 250 tys. masek N95/KN95 i milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych” – powiedział.

Dodał, że “inne produkty, takie jak respiratory, łóżka, kardiogramy, które zamówiła WOŚP przybędą z innych kierunków, niż Chiny. Te urządzenia i materiały są dostarczane bezpośrednio przez dystrybutorów, od których WOŚP je zakupiła i są przez nich rozwożone do konkretnych placówek medycznych”.

- reklama -

Krzysztof Dobies zapowiedział, że “po zamknięciu wszystkich formalności najprawdopodobniej w środę, transport z Chin trafi do magazynu centralnego WOŚP, skąd zostanie przekazany do szpitali i innych placówek w całej Polsce”.

Na walkę z epidemią COVID-19 Fundacji WOŚP przeznaczyła już 36 mln zł. Do polskich szpitali trafi w sumie 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

Źródło: PAP

Zobacz też: WOŚP uruchamia infolinie dla osób potrzebujących wsparcia

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!