INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:39 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Jacek Międlar skazany! Chodzi o słowa dotyczące Żydów

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Były ksiądz Jacek Międlar został skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na rok prac społecznych, za słowa, które zostały uznane za nawoływanie do nienawiści do Żydów.

Jacek Międlar został oskarżony o nawoływanie do nienawiści. Chodziło o publiczne znieważanie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych.

Międlar stwierdził, że „to, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu, to że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności”.

Padły też słowa w kierunku Adama Michnika i Gazety Wyborczej o „tubach propagandowych, która jest obok nas, Żydo-Ukraińca Szechtera zwanego Michnikiem” oraz „żydowskiej, marksistowskiej hordzie”.

Sąd uznał Międlara winnym nawoływania do nienawiści i skazał na rok ograniczenia wolności poprzez nieodpłatne wykonywanie prac na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Wyrok jest nieprawomocny.

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
MuremZaMiędlarem
14.09.2021 16:35

Jacek Międlar niezłomny! Brawo! Kapitalne książki, wspaniałe idee, które krzewi! Brawo

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x