INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:52 | sobota | 27.11.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Polska pod ostrzałem Brukseli! Takiej serii nie było już dawno, dlatego tym bardziej trzeba się bronić

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W ostatnich tygodniach stale obserwujemy, nowe, pojawiające się problemy na linii Warszawa-Bruksela. Kwestia rzekomego łamania praworządności to jedno. Ale sprawa Turowa i jednoosobowa decyzja nakazująca nam zamknięcie kopani praktycznie z dnia na dzień, jest sprawą bezpieczeństwa narodowego, a to zmusza do refleksji.

Czym innym jest wzmaganie się z dyplomatyczną presją, czy nawet groźbami dotyczącymi odcięcia Polski od unijnych funduszy, a czym innym, postawienie Polaków pod ścianą i nakazanie zamknięcia zakładu, który daje setki, jeśli nie tysiące miejsc pracy i jest ważnym elementem energetycznego organizmu naszego kraju.

Tu trzeba działać stanowczo. Nie wolno pozwolić na to, aby Polska stała się elementem eksperymentu, który wytworzy nowe prawo w UE. Prawo, które pozwoli, jednoosobowo, bez wymiany argumentów, bez logiki, zamykać kopanie, lub inne zakłady na terenie całej UE.

Dziś Turów, a może jutro Jastrzębie? A może jakaś inna kopalnia ze Śląska? Co będzie dalej do likwidacji, w zamian na próbę realizacji pakietu „Fit for 55”?

Słyszymy, że wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans chce doprowadzić do likwidacji produkcji, a nawet użytkowania samochodów spalinowych do 2035 roku. Czy to jest normalne? Jakie wówczas będą ceny prądu, chleba, czy usług? Kto za to wszystko zapłaci? Oczywiście obywatele.

Trzeba walczyć, poznawać zagrożenie i się przeciwstawiać. Przeciwnym razie skończymy w zimnych domach, siedząc przy świeczkach, tylko dlatego, że oddaliśmy rządy Brukseli i kolejny raz pozwoliliśmy socjalistą układać nam życie.

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Helena
25.09.2021 08:51

Diagnoza trafna, ale te ortograficzne błędy, kto pisze takie artykuły? Wstyd

Monsignore
25.09.2021 13:43

Zwracam się z uprzejmą prośbą do tutejszej Redakcji o poprawną polszczyznę: nie kopani, kopanie, lecz kopalni, kopalnie: nie socjalistĄ, lecz socjalistOM. Bardzo dziękuję za przyjęcie mojej prośby do realizacji.

Zygmuś
26.09.2021 19:07

TYMCZASEM U NAS: 2 PAŻDZIERNIKA, WARSZAWA, PLAC ZAMKOWY, godz.12:00 – MARSZ PRZECIWKO SEGREGACJI i TYRANII SANITARNEJ.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Opozycja jest formacją antynarodową i antypolską

Antoni Macierewicz na antenie TV Trwam: Równocześnie ze śmiercią polskiej elity 10 kwietnia 2010 r. zaplanowana była operacja „Śluza”, a więc...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x