INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:41 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Chiński gigant inwestuje w Polsce. Niedaleko Łodzi powstanie pierwsze centrum logistyczne

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Chiński gigant e-commerce AliExpress chce zawalczyć o polskich klientów z Amazon. Niedaleko Łodzi powstanie pierwsze centrum logistyczne firmy.

AliExpress to jeden z najważniejszych konkurentów Amazon. Chińczycy obserwują działania amerykańskiej konkurencji i nie zamierzają odpuścić swojej ekspansji w Europie.

Nieopodal Łodzi powstanie pierwsze w Polsce centrum logistyczne AliExpress. To właśnie z niego koncern chce obsługiwać klientów z Polski i sąsiednich krajów: Czech, Austrii, Słowacji i Niemiec.

Co zyskają klienci? Jak wyjaśnia AliExpress wszystkie zakupy w kraju będą dostarczane w ciągu trzech dni, a niektóre w największych miastach dotrą już następnego dnia po zamówieniu.

Centrum logistyczne ma powierzchnię 10 tys. metrów kwadratowych i ma rozpocząć działalność przed Dniem Singla świętowanym na platformie 11 listopada. Chiński koncern zbudował centrum we współpracy ze swoją spółką logistyczną Cainiao.

Obiekt posłuży jako centrum realizacji dla sprzedawców współpracujących z AliExpress. Chińczycy podkreślają, że to ich największa inwestycja infrastrukturalna w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” – powiedział Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

Źródło: WM

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
14.10.2021 08:27

No i gitara. Tak powinno być. Czym więcej takich firm, tym lepiej dla klientów, bo mając konkurencję handlowcy nie będą szybować z cenami pod niebo, lecz spadać bliżej ziemi.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska celem wizowego najazdu Rosjan?

Kryzys dyplomatyczny pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą sprawił, że moskiewska ambasada USA zaprzestała wydawania wiz Rosjanom. Decyzją Departamentu Stanu wszyscy...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x