INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:07 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sejmowa Komisja Zdrowia: Nie będzie obowiązkowych szczepień dla posłów i senatorów. Zabrakło jednego głosu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła projekt obowiązkowych szczepień dla posłów i senatorów. Zabrakło jednego głosu.

Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Dokument przewiduje m.in. możliwość sprawdzania przez pracodawcę czy pracownik jest zaszczepiony lub jest ozdrowieńcem.

- reklama -

Przepadła jednak poprawka Lewicy nakładający obowiązek szczepień wszystkich Polaków oraz poprawka posłanki Anny Marii Siarkowskiej, by z obowiązku szczepień zwolniono osoby, u których wykryto obecność przeciwciał.

– Są osoby, które nabyły odporność na wirusa w sposób naturalny – powiedziała Siarkowska. Poprawka została odrzucona, ale wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział zasięgnięcie w tej sprawie opinii konsultantów.

Przepadła też propozycja, aby obowiązkowe szczepienia objęły posłów i senatorów. Głosy rozłożyły się: 16 za, 16 przeciw oraz jeden głos wstrzymującym się.

- reklama -

Za przyjęciem poprawki, aby obowiązkowe szczepienia objęły posłów i senatorów zagłosowało 10 posłów Koalicji Obywatelskiej, 4 posłów Lewicy, jeden poseł Koalicji Polskiej oraz jeden poseł Polski 2050.

Przeciwni propozycji było 14 posłów Prawa i Sprawiedliwości, jeden poseł Konfederacji oraz 1 poseł koła Polskie Sprawy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Niktoś
13.01.2022 08:07

Czy nikt nie chce tego widzieć, że głosowanie nad poprawką nr 18 o obowiązku szczepień posłów i senatorów pokazało z kim i czym mamy do czynienia? Przeciwko głosowali wszyscy obecni na posiedzeniu posłowie PiS z autorem ustawy o covidowym apartheicie posłem Hocem i wspomagającym go posłem Piechą, a minister Kraska wypowiedział się negatywnie o tym pomyśle. To oznacza, że PiS nakłada na obywateli obowiązki, których sam nie chce dotknąć palcem. To pokazuje, że mamy do czynienia z aktem parlamentarnej agresji przeciwko obywatelom.

G6457
12.01.2022 09:43

To znaczy, że w rządzie posłów i senatorów jest w sumie 32osoby? Zawsze myślałam, że zasiada tam ponad 200 i wszyscy dostają co miesiąc pieniądze a okazuje się, że pracuje tylko 32… To w sumie dobra wiadomość bo jakąś oszczędność w wydatkowaniu z budżetu….

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx