INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:05 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy przyjeżdżają tankować w Polsce. Gigantyczne korki na granicy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Niższe ceny oleju napędowego i benzyny w Polsce ściągają do nas Niemców. Na granicy tworzą się kilometrowe korki.

Turystyka paliwowa kwitnie. Do Polski tankować przyjeżdżają Niemcy, którzy kuszeni są znacznie niższymi cenami.

- reklama -

A to dopiero początek problemów. W związku z planowanymi obniżkami podatków, ceny oleju napędowego i benzyny w Polsce mogą jeszcze spaść, a to przyciągnie Niemców z miejscowości położonych jeszcze dalej od granicy.

Już teraz policja federalna w Saksonii szykuje się do monitorowania sytuacji. Będzie koordynować działania z innymi władzami.

– Po zapowiedzianej obniżce podatku paliwowego w Polsce, policja federalna w Saksonii chce mieć oko na turystykę paliwową. Ceny paliw już są niższe w sąsiednim kraju. (…) Można się spodziewać, że jeśli ceny będą niższe, to ludzie z terenów położonych blisko granicy zdecydują się na podróż – powiedział rzecznik policji Marcel Pretzsch w środę.

- reklama -

Dość powiedzieć, że już dwa dni po sylwestrze dziennik „Ostsee-Zeitung” pisał, że rok 2022 rozpoczął się w Świnoujściu na wyspie Uznam kilometrowymi korkami. Korki tworzyły się m.in. w Ahlbeck, leżącym przy granicy z Polską jednym z tzw. kurortów cesarskich na Uznamie.

– Kierowcy musieli wykazać się dużą cierpliwością. Samochody miały prawie wyłącznie niemieckie tablice rejestracyjne i pochodziły ze wszystkich możliwych krajów związkowych – przekazała gazeta.

Dla wielu kierowców różnice w cenach były wystarczającym powodem, aby zatankować paliwo przed podróżą do domu, a także napełnić jeden lub dwa kanistry.

- reklama -

Według wyliczeń „Ostsee-Zeitung” benzyna w Świnoujściu jest tańsza o ponad 30 centów, a olej napędowy kosztował o 19 centów mniej niż w Niemczech.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
14.01.2022 04:01

Gwoli sprawiedliwośći polskie stacje paliw powinny Niemcom sprzedawać paliwa po średniej cenie, jaka u nich obowiązuje. I skończą się kolejki. Na co czekacie Państwo Polan? Na Godota?

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wp.pl nie odpuszcza TVP, walczy jak może

Ciąg dalszy medialnej „wojny podjazdowej” z TVP. Czy internauci kupili już popcorn? Nie ma tygodnia, w którym na portalu wp.pl...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx