INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:04 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tysiące ton odpadów chemicznych ukrytych w halach pod Łodzią. Wezwano straż pożarną i policję

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Inspektorzy Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska byli w szoku. W Kolonii Głowie pod Łodzią odkryto tysiące ton odpadów chemicznych.

W wynajętych halach we wsi Kolonia Głowa inspektorzy Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska odkryli tysiące ton ciekłych odpadów chemicznych. Chemikalia były ustawione na paletach po sam dach.

- reklama -

– Na miejscu nie stwierdzono uwolnienia zanieczyszczeń do środowiska. Czynności w sprawie są kontynuowane – poinformował łódzki inspektorat.

Łódzcy Inspektorzy Ochrony Środowiska wstępnie oszacowali, że w halach zgromadzono od 3 do 5 tysięcy ton odpadów.

– Na powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych, w trzech halach, zgromadzono kilka tysięcy palet oraz paletopojemników z odpadami i substancjami chemicznymi. Wstępnie ustalono, że teren był podnajmowany osobie fizycznej – Rzeczniczka prasowa łódzkiego WIOŚ Katarzyna Trojak-Danych.

- reklama -

– Po tym, co zobaczyłem, dopiero dochodzę do siebie. Osoba, której wynająłem hale tłumaczy, że on nic o tym nie wie. Miał podnająć teren innej firmie, choć w umowie wyraźnie było zaznaczone, że takie praktyki są niedozwolone – twierdzi właściciel hal.

Inspektorzy wezwali na miejsce straż pożarną oraz funkcjonariuszy policji. O sprawie powiadomiono również wojewódzkie oraz powiatowe centra zarządzania kryzysowego.

Wójt gminy Zgierz Wioleta Głowacka podkreśliła, że do samorządu nie docierały żadne sygnały, że do hal w Kolonii Głowie zwożone są odpady. – Będzie prowadzone postępowanie WIOŚ, więc informacje otrzymamy na bieżąco. Wcześniej jednak nikt nam nie zwracał uwagi na ten problem, nie było żadnych sygnałów – powiedziała Głowacka.

- reklama -

Sprawa trafiła już do prokuratury.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
14.01.2022 03:57

Taaaaaaa. Wynajął hale i o niczym nie wie. Rżnie głupa, aż szumi. To po co wynajął te hale? Tak sobie? Policja powinna docisnąć cwaniaka, żeby wyśpiewał skąd to jest i ile dudków na tym zarobił. No i dla przykładu do pierdla z wysoką grzywną i kosztami utylizacji tego syfu.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x