INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:07 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Więzienie, grzywny i zakaz wykonywania zawodu. Sąd wydał ważną decyzją na korzyść lokatorów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie dotyczącej wyłudzenia mienia „w związku z wykorzystaniem przymusowego położenia pokrzywdzonych podczas zawierania z nimi umów sprzedaży nieruchomości”.

Śledztwo w sprawie prowadziła i oskarżenie wniosła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Akt oskarżenia dotyczy 40 osób, które uczestniczyły w przestępczym procederze. polegał on na udzielaniu prywatnych pożyczek, niezaradnym życiowo osobom, które w zamian za nie, podpisywały umowy sprzedaży swoich nieruchomości.

- reklama -

Oszuści wmawiali klientom, że po spłaceniu pożyczki, akt sprzedaży zostanie anulowany. Tak się nie działo i pożyczkobiorcy zostawali pozbawieni swoich mieszkań, które przestępcy natychmiast sprzedawali. Umowy sporządzano w jednej z poznańskich kancelarii notarialnych.

Poznański sąd uznał notariusz winną „przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych” i orzekł karę łączną 14 lat pozbawienia wolności, zakaz wykonywania zawodu notariusza na okres 10 lat i grzywnę w wysokości 500 tys. zł.

Wspólnik notariusz, pośrednik w obrocie nieruchomościami, skazany został na łączną karę pozbawienia wolności w wysokości 12 lat i 6 miesięcy, 10-cio letni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, związanej z usługami finansowymi i doradztwem ws. handlu nieruchomościami oraz grzywnę 500 tys. zł.

- reklama -

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu podjęła również działania pozakarne, które doprowadziły do odzyskania i zwrotu ofiarom ich mieszkań.

Źródło:pk.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x