INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:51 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zamachowiec z Christchurch przyznał się do winy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Brenton Tarrant, oskarżony o przeprowadzenie w ubiegłym roku masowych strzelanin w dwóch nowozelandzkich meczetach, zamachowiec z Christchurch przyznał się do winy. Podczas przeprowadzonych przez niego aktów terroru zginęło 51 osób.

15 marca 2019 r. Tarrant w Christchurch najpierw zaatakował meczet Al Noor a później centrum modlitewne w Linwood. Miarą czasów było to, że zamachowiec swoje akcje transmitował na żywo na portalu Facebook. Dziś oskarżonemu 30-letniemu Nowozelandczykowi grozi kara dożywotniego więzienia.

- reklama -

Ze względu na kwarantannę związaną z epidemią koronawirusa w Nowej Zelandii, rozprawa odbywała się w nietypowych warunkach. Tarrant był obecny w sądzie jedynie za pośrednictwem łącza wideo, na sali zaś znajdowało się jedynie kilka osób.

Termin kolejnej rozprawy nie jest jeszcze znany.

Zobacz także: https://cai24.pl/podroze/1067/wybrzeze-szkieletow-zapiera-dech-w-piersiach/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Franciszek w orkiestrze Tuska?

Po pouczaniu Ukraińców, wspieraniu klimatystów, wprowadzaniu do kościołów Pachamamy, papież Franciszek zabrał się za opiłowanie Polaków. Były czasy, gdy...

Przeczytaj jeszcze to!