INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:53 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Katastrofa rosyjskiego myśliwca Su-27

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Katastrofa samolot Su-27: spadł do morza. Poszukiwania pilota utrudnia sztormowa pogoda.

Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, w czasie planowego lotu nad Morzem Czarnym spadł myśliwiec Su-27. Pilot przekazał sygnał awarii i katapultowania 50 km od linii brzegowej Teodozji (anektowany Krym).

Na ratunek wyruszyły morskie i lotnicze zespoły ratunkowe, m.in. śmigłowiec Mi-8, samolot An-26 i okręt zwalczania celów podwodnych. Akcję poszukiwania pilota utrudnia sztormowa pogoda.

- reklama -

Jak informuje agencja RIA Nowosti w latach 2001–2020 doszło do 25 katastrof Su-27 latających w rosyjskich siłach powietrznych. Najbardziej spektakularny wypadek miał miejsce w 2009 r.

Podczas pokazów lotniczych w Żukowskim w powietrzu zderzyły się dwie maszyny grupy pilotażowej „Russkije Witiazi”. Zginął dowódca zespołu, a dwóch innych pilotów zostało rannych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nowe-stare zasady wycieczek z Izraela

Hurra! Hurra! Hurraaa! Polska podpisała porozumienie z Izraelem w sprawie wycieczek żydowskiej młodzieży. Tylko, czy naprawdę jest się z...

Przeczytaj jeszcze to!