INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:11 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Katastrofa rosyjskiego myśliwca Su-27

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Katastrofa samolot Su-27: spadł do morza. Poszukiwania pilota utrudnia sztormowa pogoda.

Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, w czasie planowego lotu nad Morzem Czarnym spadł myśliwiec Su-27. Pilot przekazał sygnał awarii i katapultowania 50 km od linii brzegowej Teodozji (anektowany Krym).

Na ratunek wyruszyły morskie i lotnicze zespoły ratunkowe, m.in. śmigłowiec Mi-8, samolot An-26 i okręt zwalczania celów podwodnych. Akcję poszukiwania pilota utrudnia sztormowa pogoda.

- reklama -

Jak informuje agencja RIA Nowosti w latach 2001–2020 doszło do 25 katastrof Su-27 latających w rosyjskich siłach powietrznych. Najbardziej spektakularny wypadek miał miejsce w 2009 r.

Podczas pokazów lotniczych w Żukowskim w powietrzu zderzyły się dwie maszyny grupy pilotażowej „Russkije Witiazi”. Zginął dowódca zespołu, a dwóch innych pilotów zostało rannych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!