INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:33 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dramatyczny bilans huraganu na Dalekim Wschodzie Rosji [VIDEO]

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Dziesiątki rannych i znaczne straty materialne. Taki jest bilans huraganu „Majsak”, który pustoszy rosyjski Kraj Primorski.

– Dziesiątki osób odniosły obrażenia na skutek najsilniejszego od pół wieku uderzenia huraganu Majsak – informuje komunikat władz Kraju Primorskiego na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

Według najnowszych danych obrażenia odniosło 55 mieszkańców. – W większości chodzi o rany i kontuzje kończyn oraz oczu, ale 11 ofiar wymagało natychmiastowej hospitalizacji – oświadczył szef lokalnych służb medycznych.

- reklama -

W ostatniej dobie odnotowano także jeden przypadek śmierci. Mężczyznę zabiło złamane drzewo. Z tego samego powodu uszkodzone są budynki siedmiu placówek służby zdrowia.

Rzecznik prasowy regionalnych władz poinformował, że jest to najsilniejszy atak huraganu „Majsak” od półwiecza. Wcześniej podobne klęski żywiołowe miały miejsce w 1931 i 1969 r.

Jak dodał Wiktor Czułkow, bez prądu pozostaje ok. 50 tys. gospodarstw domowych. Ze względów bezpieczeństwa odwołano także zajęcia w placówkach edukacyjnych i opiekuńczych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x