INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:40 | sobota | 10.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania Mszy Świętych!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Kanadyjski polityk o polskich korzeniach Thomas Lukaszuk, który jest inicjatorem petycji ws. “ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” osiągnął sukces. Wspomnianą petycję, wraz z zebranymi pod nią 200 tys. podpisami, przedstawił z końcem minionego roku, arcybiskupowi Edmonton Richardowi Smithowi. Wysłał ją też do papieża Franciszka.

Powodem akcji Lukaszuka były – w jego opinii – kontrowersyjne wypowiedzi dyrektora Radia Maryja i jego polityczne zaangażowanie. Wspierały go w tym działaniu również kanadyjskie organizacje żydowskie. Obecnie, informacje na temat decyzji Arcybiskupa w tej sprawie, przekazał kanadyjski polityk portalowi onet.pl.

- reklama -

Ojciec Rydzyk nie otrzyma pozwolenia na przybycie do naszej Archidiecezji (…). Potwierdziłem również, że biskupi Alberty i NWT (Northwest Terriotories) także nie wyrażą pozwolenia, żeby odwiedzał ich diecezje – cytuje portal fragment decyzji Arcybiskupa, przesłanej redakcji przez Lukaszuka.

W dokumencie wskazano, że zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich jurysdykcji kościelnych w archidiecezji Edmonton. Onet.pl posiada również korespondencję, w której współpracownik arcybiskupa – Julien Hammond – wyjaśnia, że na terenie archidiecezji Edmonton, toruński zakonnik nie będzie mógł też organizować spotkań w katolickich parafiach.

To jest ważna decyzja, ponieważ w Kanadzie Rydzyk zbiera co roku około 300 tys. dolarów kanadyjskich – zauważył w rozmowie z portalem onet.pl Lukaszuk, dodając, że niebawem skontaktuje się z kard. Tomem Collinsem w sprawie rozszerzenia zakazu na całą Kanadę.

- reklama -

Polityk stara się również, by związanej z Radiem Maryja fundacji, odebrany został status organizacji charytatywnej.

Źródło:onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx