INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:44 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania Mszy Świętych!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Kanadyjski polityk o polskich korzeniach Thomas Lukaszuk, który jest inicjatorem petycji ws. “ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” osiągnął sukces. Wspomnianą petycję, wraz z zebranymi pod nią 200 tys. podpisami, przedstawił z końcem minionego roku, arcybiskupowi Edmonton Richardowi Smithowi. Wysłał ją też do papieża Franciszka.

Powodem akcji Lukaszuka były – w jego opinii – kontrowersyjne wypowiedzi dyrektora Radia Maryja i jego polityczne zaangażowanie. Wspierały go w tym działaniu również kanadyjskie organizacje żydowskie. Obecnie, informacje na temat decyzji Arcybiskupa w tej sprawie, przekazał kanadyjski polityk portalowi onet.pl.

- reklama -

Ojciec Rydzyk nie otrzyma pozwolenia na przybycie do naszej Archidiecezji (…). Potwierdziłem również, że biskupi Alberty i NWT (Northwest Terriotories) także nie wyrażą pozwolenia, żeby odwiedzał ich diecezje – cytuje portal fragment decyzji Arcybiskupa, przesłanej redakcji przez Lukaszuka.

W dokumencie wskazano, że zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich jurysdykcji kościelnych w archidiecezji Edmonton. Onet.pl posiada również korespondencję, w której współpracownik arcybiskupa – Julien Hammond – wyjaśnia, że na terenie archidiecezji Edmonton, toruński zakonnik nie będzie mógł też organizować spotkań w katolickich parafiach.

To jest ważna decyzja, ponieważ w Kanadzie Rydzyk zbiera co roku około 300 tys. dolarów kanadyjskich – zauważył w rozmowie z portalem onet.pl Lukaszuk, dodając, że niebawem skontaktuje się z kard. Tomem Collinsem w sprawie rozszerzenia zakazu na całą Kanadę.

- reklama -

Polityk stara się również, by związanej z Radiem Maryja fundacji, odebrany został status organizacji charytatywnej.

Źródło:onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x