INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:13 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dwa tysiące osób protestowało w Rzymie przeciw reżimowi sanitarnemu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Około dwóch tysięcy osób uczestniczyło według policji w sobotę w Rzymie w dwóch manifestacjach przeciwników zaostrzonych przepisów o walce z epidemią, w tym obowiązku noszenia maseczek. „Maseczki szkodzą i odbierają wolność” – powtarzali protestujący.

Protestowali także przeciwko nazywaniu ich „negacjonistami”, ponieważ – jak przypomnieli – określenie to używane jest w zupełnie innym kontekście.

- reklama -

Do uczestników manifestacji policja w Wiecznym Mieście apelowała o przestrzeganie zasad sanitarnych, przede wszystkim o założenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. Wiele osób nie wysłuchało tych apeli; zostały spisane i ukarane mandatami. Doszło do napięć z siłami porządkowymi. Jednego manifestanta zatrzymano.

„Wyzwolić Włochy z dyktatury sanitarnej” – to hasło wiecu na placu Ust Prawdy, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt osób, między innymi członkowie i sympatycy neofaszystowskiej formacji Forza Nuova.

Na Lateranie odbył się zaś „Marsz wyzwolenia”, na którym zebrało się ok. 2 tys. osób. Niewiele z nich miało maseczki, nikt nie przestrzegał zasady dystansu społecznego.

- reklama -

„Nie nosimy maseczek, bo to symbol poddaństwa. Boimy się tylko utraty wolności” – mówili manifestanci. Podkreślali, że bronią konstytucji.

Protesty odbyły się w dniu, gdy we Włoszech zanotowano ponad 5700 nowych zakażeń koronawirusem – podkreśliła telewizja RAI w wieczornym wydaniu dziennika.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- reklama -

sw/ kar/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x