INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:42 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Próba ratowania umowy dotyczącej brexitu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Bruksela i Londyn rozpoczynają kolejną rundę negocjacji w sprawie poprawek do umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Boris Johnson oświadczył, że jeśli Komisja Europejska pójdzie na niewielkie ustępstwa, to umowa o handlu niezbędna do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zostanie uratowana. W innym przypadku „Londyn zamknie drzwi i za 10 tygodni negocjacje trzeba będzie zacząć od nowa”.

- reklama -

Takie stanowisko władz brytyjskich przekazał Reuter. Jak podkreśla agencja, okres przejściowy we wzajemnym handlu kończy się 31 grudnia, tymczasem rozmowy na temat umowy załamały się w ostatni czwartek. Londyn nie chce zgodzić się na unijne warunki dotyczące zasad konkurencji, rybołówstwa i procedur rozstrzygania sporów.

W reakcji na zerwanie negocjacji prezydent Francji powiedział, że to Brytania potrzebuje umowy handlowej bardziej niż 27 krajów UE. – Chcemy porozumienia, ale nie za wszelką cenę – podkreślił Macron.

Bardziej kompromisowe stanowisko zajęły Niemcy. Według kanclerz Angeli Merkel: „Na ustępstwa muszą pójść obie strony”.

- reklama -

Dziś do Londynu przybywa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maros Sefcovic, który rozpocznie nową rundę rozmów handlowych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x