INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:55 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Apel białoruskiej opozycji o strajk generalny

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Swietłana Tichanouska wezwała Białorusinów do udziału w strajku generalnym wymierzonym w Łukaszenkę.

Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi opublikowała sieciowy apel do Białorusinów, informuje agencja Newsru. – Robotnicy państwowych zakładów, transportu, górnicy, studenci i wykładowcy. Wszyscy rozpoczęli strajk dziś rano – napisała Tichanouska na Telegramie.

- reklama -

Opozycjonistka wyraziła nadzieję, że do strajku dołączy prywatny biznes, wolne zawody, sfera kultury i związki religijne. – Nasze zadanie na 26 października, to pokazać Łukaszence, że nikt nie będzie pracował na jego reżim – tak wyjaśniła cel protestu.

Według Newsru, akcję robotników wsparli studenci wyższych uczelni z całego kraju. – Ludzie, którzy odważyli się demonstrować, muszą mieć poczucie, że nie są sami – zaapelowała Tichanouska do wszystkich Białorusinów.

Jak przypominają agencje, strajk jest wynikiem „narodowego ultimatum”, które opozycja postawiła Łukaszence. Dyktator ma wypuścić więźniów politycznych, zaprzestać represji i oddać władzę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx