INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:27 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Reuters: liczba zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 10 mln

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Liczba stwierdzonych w Europie zakażeń koronawirusem podwoiła się w ciągu pięciu tygodni i przekroczyła 10 mln – poinformowała w niedzielę agencja Reutera. Na kontynencie zamieszkanym przez 10 proc. światowej populacji odnotowano 22 proc. z 46,3 mln wszystkich infekcji na świecie.

W Europie na Covid-19 zmarło ponad 269 tys. chorych – 23 proc. z blisko 1,2 mln ofiar pandemii na całym świecie – wylicza agencja.

- reklama -

W ciągu ostatniego tygodnia w Europie wykryto 1,6 mln z 3,3 mln potwierdzonych na całym świecie nowych infekcji.

Na każde 10 tys. mieszkańców kontynentu przypada 127 zakażeń i cztery zgony na Covid-19. Dla USA wartości te wynoszą odpowiednio 278 i siedem – przypomina agencja.

W Ameryce Łacińskiej i Azji próg 10 mln infekcji został przekroczony w zeszłym miesiącu, w samych USA odnotowano ich dotychczas ponad 9,1 mln.

- reklama -

Od początku epidemii do stwierdzenia 5 mln zakażeń w Europie minęło prawie dziewięć miesięcy. Kolejne 5 mln osób zainfekowało się w nieco ponad miesiąc.

Najwięcej zakażeń wykryto w regionie Europy Wschodniej – blisko jedną trzecią wszystkich na kontynencie. Na Covid-19 najwięcej osób zmarło w Europie Południowej – 32 proc. wszystkich ofiar epidemii na kontynencie.

Najwięcej infekcji w Europie potwierdzono w Rosji – ponad 1,6 mln, następnie we Francji – ponad 1,3 mln, Hiszpanii – blisko 1,2 mln i ponad milion w Wielkiej Brytanii.

- reklama -

Bilans ofiar śmiertelnych pandemii w Europie jest najwyższy w Wielkiej Brytanii – ponad 46,5 tys. zgonów, następnie we Włoszech – ponad 38,6 tys., Francji – 36,7 tys., Hiszpanii – 35,8 tys. i Rosji – 28,2 tys.

Rządy w całej Europie są krytykowane za nieprzygotowanie krajów na jesienną falę pandemii i niewykorzystanie czasu między wiosennym a jesiennym szczytem zachorowań do wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej i przygotowania miejsc w szpitalach – relacjonuje agencja.

Z powodu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń rządy Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii ogłosiły ograniczenia niemal tak ścisłe jak podczas pierwszej fali pandemii, nowe restrykcje wprowadziły także władze Portugalii, Hiszpanii i Włoch – uzupełnia Reuters.(PAP)

adj/ zm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x