INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:40 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemiczna masakra rosyjskich medyków

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

W wyniku załamania rosyjskiego systemu epidemicznego zmarło kilkuset medyków. Pozostali nie mogą zapewnić opieki chorym i umierającym na Covid-19.

– Tylko liczba lekarzy zmarłych na Covid-19 przekroczyła właśnie 780 przypadków, nie licząc ofiar śmiertelnych wśród personelu ratowniczego i pielęgniarskiego – alarmuje doktor Anastasia Wasiljewa w rozmowie z „Frankfurter Rundschau”.

- reklama -

Przewodnicząca nielegalnego „Stowarzyszenia Lekarzy” mówi, że rosyjski system opieki medycznej załamał się pod wpływem drugiej fali koronawirusa, a władze fałszują statystkę zgonów.

Miarą tragedii są dane spływające ze szpitali poza Moskwą. W Uljanowsku medyków jest tak mało, że jeden pielęgniarz musi robić dziennie 300 zastrzyków i podłączać identyczną ilość kroplówek.

Nawet w OIOMA-ach rosyjskiej stolicy na 400 zakażonych przypada jeden lekarz i jeden ratownik medyczny.

- reklama -

To wynik cięć w infrastrukturze medycznej dokonanej ze względów oszczędnościowych po wprowadzeniu międzynarodowych sankcji za agresję na Ukrainę – przekonuje „Frankfurter Rundschau”.

Według niemieckiego tytułu, od 2014 r. Kreml zamknął połowę z 15 tys. szpitali i zwolnił ich personel. Obecnie w Rosji pracuje jedynie 200 dziecięcych onkologów, a choroby nowotworowe przybrały wymiaru epidemicznego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x