INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:38 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy usuną z konstytucji słowo rasa

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Rząd Angeli Merkel zainicjował zmianę niemieckiej konstytucji. Celem poprawki jest usunięcie pojęcia „równości rasowej”, wprowadzonego do ustawy zasadniczej po II wojnie światowej.

– Rząd federalny zamierza znowelizować konstytucję RFN, a celem poprawki jest wyeliminowanie pojęcia rasy – poinformowała minister sprawiedliwości w gabinecie Angeli Merkel.

- reklama -

W wywiadzie udzielonym 2 listopada „Augsburger Allgemeine” Christine Lambrecht powiedziała: – Konstytucja powinna chronić przed rasizmem bez zapisanego terminu rasa.

– W innym przypadku dyskryminowani rasowo mogą się czuć pokrzywdzeni – oświadczyła minister, dodając, że nad brzmieniem poprawki konstytucyjnej pracuje zespół prawników i językoznawców.

Jak przypomina Deutsche Welle, słowo rasa weszło do ustawy zasadniczej w 1949 r. Trzeci punkt ustawy zasadniczej RFN mówi o obronie równych praw obywatelskich, bez względu na płeć, pochodzenie, rasę, język oraz wyznanie i poglądy polityczne. Zapis stawiał prawo RFN w opozycji do rasistowskich ustaw III Rzeszy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x