INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:10 | poniedziałek | 15.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Awaria elektrowni atomowej w sąsiedztwie Polski

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

15 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

W cztery dni po uruchomieniu, w białoruskiej elektrowni jądrowej wybuchły transformatory przekazujące energię ze stosów atomowych.

– Cztery dni po uroczystym otwarciu przez Aleksandra Łukaszenkę białoruska elektrownia atomowa w trybie awaryjnym przestała funkcjonować – informuje rosyjski Interfaks.

- reklama -

Według źródeł agencji, w obiekcie „doszło do wybuchu szeregu transformatorów przekazujących energię z obu uruchomionych bloków jądrowych”. Natomiast Mińsk bagatelizuje awarię, twierdząc, że doszło wprawdzie do incydentu, jednak bez poważnych następstw.

Z kolei opozycyjny portal Tut.by cytuje ekspertów, których zdaniem zniszczeniu uległ cały system przesyłowy energii atomowej, a awaria na długo wyłączyła elektrownię z normalnego funkcjonowania.

Interfaks przypomina, że koszt budowy elektrowni w białoruskim Ostrowcu wyniósł 11 mld dol. Obiekt jest położony 240 km od polskiej granicy i tylko 30 km od Wilna. W związku z wcześniejszymi informacjami o licznych nieprawidłowościach podczas budowy władze litewskie rozdały wszystkim mieszkańcom ampułki jodu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx