INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:04 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Awaria elektrowni atomowej w sąsiedztwie Polski

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W cztery dni po uruchomieniu, w białoruskiej elektrowni jądrowej wybuchły transformatory przekazujące energię ze stosów atomowych.

– Cztery dni po uroczystym otwarciu przez Aleksandra Łukaszenkę białoruska elektrownia atomowa w trybie awaryjnym przestała funkcjonować – informuje rosyjski Interfaks.

Według źródeł agencji, w obiekcie „doszło do wybuchu szeregu transformatorów przekazujących energię z obu uruchomionych bloków jądrowych”. Natomiast Mińsk bagatelizuje awarię, twierdząc, że doszło wprawdzie do incydentu, jednak bez poważnych następstw.

Z kolei opozycyjny portal Tut.by cytuje ekspertów, których zdaniem zniszczeniu uległ cały system przesyłowy energii atomowej, a awaria na długo wyłączyła elektrownię z normalnego funkcjonowania.

Interfaks przypomina, że koszt budowy elektrowni w białoruskim Ostrowcu wyniósł 11 mld dol. Obiekt jest położony 240 km od polskiej granicy i tylko 30 km od Wilna. W związku z wcześniejszymi informacjami o licznych nieprawidłowościach podczas budowy władze litewskie rozdały wszystkim mieszkańcom ampułki jodu.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska celem wizowego najazdu Rosjan?

Kryzys dyplomatyczny pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą sprawił, że moskiewska ambasada USA zaprzestała wydawania wiz Rosjanom. Decyzją Departamentu Stanu wszyscy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x