INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:42 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wygrana polskiego rządu? Ważna opinia rzecznika generalnego TSUE!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska skomentowała opinię rzecznika generalnego TSUE, dotyczącą odmowy niektórych krajów UE, wykonania wydanych przez Polskę, europejskich nakazów aresztowania.

Wiceminister stwierdziła, że jest ona zgodna ze stanowiskiem, zaprezentowanym przez Polskę przed TSUE. “Nie może być automatyzmu w sprawach europejskich nakazów aresztowania, i to prezentowaliśmy przed TSUE i zresztą takie stanowisko reprezentowała też Komisja Europejska, podobne stanowisko miały też Irlandia i Belgia” – powiedziała wiceminister Dalkowska.

- reklama -

We wspomnianej opinii, rzecznik generalny TSUE podkreślił m.in.: “Sądy pozostają organami sądowymi, pomimo że niezawisłość sądownictwa została zagrożona”. Sprawa, w związku z którą wydano cytowaną opinię, dotyczy odmowy holenderskiego sądu wydania Polaków, objętych Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA).

Sąd rejonowy w Amsterdamie, chce, by TSUE orzekł, czy tak uzasadniona odmowa jest zgodna z unijnym prawem. Do sprawy dołączyły jeszcze Belgia i Irlandia. Zaprezentowana dziś opinia rzecznika generalnego, określana jest, jako wstęp do wyroku TSUE. Podkreśla się, że do tej pory, wyroki TSUE były z nią zbieżne.

“Jesteśmy jak najlepszej myśli, choć oczywiście trzeba poczekać na wyrok, bo TSUE jest niezawisły, a opinia rzecznika generalnego nie ma charakteru wiążącego (…)” – powiedziała wiceminister Dalkowska.

- reklama -

Źródło:wnp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojenna panika na rosyjskim rynku akcji

Załamanie cen rosyjskich aktywów i tąpniecie moskiewskiej giełdy całkowicie zaskoczyły inwestorów i analityków, alarmuje biznesowy portal RBK. We wtorek 18...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x