INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:48 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Kanclerz Kurz kontra terroryści. Areszt prewencyjny i pozbawienie obywatelstwa Austrii

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

2 listopada w Wiedniu miał miejsce atak terrorystyczny, w wyniku którego zginęło 5 osób (w tym zamachowiec) a kilkanaście zostało rannych. W reakcji na te tragiczne wydarzenia, władze Austrii postanowiły wprowadzić zmiany w austriackim prawie.

Jedną z nich ma być areszt prewencyjny. “Umożliwimy zamknięcie tych ludzi w celu ochrony opinii publicznej” – zapowiedział Sebastian Kurz, kanclerz Austrii, którego cytuje ANF News. Kanclerz podkreślił, że według niego są to działania niezbędne dla “zminimalizowania” zagrożenia obywateli.

Areszt prewencyjny przewidziany jest dla osób skazanych za terroryzm, które w przypadku zwolnienia z więzienia, będą monitorowane za pomocą elektronicznych bransoletek umieszczonych na kostce lub nadgarstku.

Szczegółów projektu jeszcze nie przedstawiono, wiadomo jednak, że kanclerz Kurz planuje również, pozbawienie osób skazanych za terroryzm, austriackiego obywatelstwa i prawa do świadczeń socjalnych

Źródło:o2.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x