INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:55 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dania wybija kurczęta! Oto szokujący powód

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Władze Danii zadecydowały o wybiciu 25 tys. kurcząt po wybuchu epidemii ptasiej grypy w jednej ferm hodowlanych”. Informacja pochodzi z gazety „Ekstra Bladet”, która powołuje się Urząd Weterynarii i Kontroli Produktów Spożywczych.

Jak alarmuje dziennik to pierwszy przypadek grypy H5N8 w Danii od pięciu lat. W 2016 r. zaraza przeniosła się na kurze fermy od dzikiego ptactwa Jutlandii. Dlatego władze sanitarne wydały polecenie całkowitej likwidacji pogłowia zakażonego zakładu.

- reklama -

Ponadto wokół fermy powstanie podwójna strefa bezpieczeństwa. W promieniu 3 km zostaną ewakuowane ptaki hodowlane. W pasie 10 km całe pogłowie zostanie poddane specjalnemu monitoringowi.

„Wybuch epidemii ptasiej grypy to ogromne niebezpieczeństwo dla całego sektora hodowlanego w Danii”, oświadczył rzecznik urzędu weterynaryjnego. Wynika z wysokiej zakaźności i śmiertelności ptactwa dotkniętego H5N8.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x