INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:13 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielka Brytania: restrykcje regionalne po lockdownie mają termin wygaśnięcia 3 lutego

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił posłów ze swojej Partii Konserwatywnej, że wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa restrykcje regionalne, które będą obowiązywać w Anglii po zakończeniu w środę lockdownu, mają termin wygaśnięcia w dniu 3 lutego.

“Restrykcje mają termin wygaśnięcia 3 lutego. Po czwartym dwutygodniowym przeglądzie (27 stycznia) w parlamencie odbędzie się kolejne głosowanie w sprawie trzystopniowych restrykcji, które zdecyduje o tym, czy środki pozostaną w mocy do końca marca” – napisał Johnson w liście do posłów konserwatywnych, mającym na celu zapobieżenie ich rebelii.

- reklama -

Część posłów konserwatywnych otwarcie wyraża niezadowolenie z restrykcji, które ich zdaniem są nadmierne, i podczas wtorkowego głosowania w Izbie Gmin w sprawie ich wejścia w życie może opowiedzieć się przeciwko ich wprowadzeniu. W nieformalnej grupie przeciwników restrykcji, która zawiązała się w klubie poselskim konserwatystów, jest około 60 deputowanych, czyli jedna szósta wszystkich, co powoduje, że rząd może być uzależniony od poparcia opozycyjnej Partii Pracy.

Johnson zapewnił też, że poziomy restrykcji, na których znajdują się poszczególne obszary kraju, będą poddawane przeglądowi co dwa tygodnie, a pierwszy z nich odbędzie się 16 grudnia i ewentualne zmiany wejdą w życie 19 grudnia. Zapowiedział też, że rząd opublikuje kryteria, które muszą być spełnione, aby na danym obszarze można było obniżyć poziom restrykcji.

Z kolei w artykule opublikowanym w niedzielę w “Mail on Sunday” Johnson ostrzegł przed katastrofalnymi konsekwencjami dla publicznej służby zdrowia NHS, jeśli regionalne restrykcje nie zostaną wprowadzone. “Jesteśmy tak blisko końca naszego uwięzienia (tj. lockdownu – PAP). Widzimy przed sobą słoneczne pastwiska. Ale jeśli teraz spróbujemy przeskoczyć przez ogrodzenie, po prostu zaczepimy się o ostatni drut kolczasty, co będzie miało katastrofalne skutki dla NHS” – napisał Johnson.

- reklama -

“Wykonajmy więc tę pracę poprawnie. Pracujmy razem, a dzięki restrykcjom regionalnym, testom i szczepionkom sprawmy, że rok 2021 będzie tym, w którym pokonamy Covid-19, odzyskamy kontrolę nad naszym życiem i odzyskamy wszystko to, co kochamy” – wezwał brytyjski premier.

Zgodnie z rządowym planem od środy nastąpi powrót do trzystopniowej skali restrykcji regionalnych, ale w porównaniu z sytuacją sprzed lockdownu zaostrzone zostały ograniczenia na poziomie 2 i 3, a ponadto znacznie więcej obszarów znalazło się na wyższych poziomach niż wcześniej. Na obszarach na poziomie 1 mieszka zaledwie ok. 1,5 proc. ludności Anglii, co oznacza, że pozostałe 98,5 proc. nadal dotyczyć będzie m.in. zakaz spotkań w zamkniętych pomieszczeniach z członkami innych gospodarstw domowych.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

- reklama -

bjn/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x