INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:34 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: do 221 wzrosła liczba lekarzy zmarłych od początku pandemii

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Do 221 wzrosła we Włoszech liczba lekarzy zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – ten nowy bilans podała w niedzielę krajowa federacja Izb Lekarskich. W ciągu pięciu ostatnich dni zarejestrowano pięć następnych zgonów.

W drugiej fali zakażeń od października zarejestrowano ponad 40 zgonów; około połowa z nich to lekarze medycyny ogólnej i pediatrzy.

- reklama -

“Zgony i zakażenia wśród lekarzy zaczęły znowu rosnąć” – podkreślił prezes federacji Filippo Anelli, który rozmawiał na ten temat w niedzielę z ministrem zdrowia Roberto Speranzą.

Anelli podkreślił, że zaniepokojony jest także tym, co będzie się dziać w dziedzinie zdrowia publicznego po pandemii, bo w obecnej fazie doszło do spowolnienia leczenia innych chorób.

“Obawiam się, że do ofiar Covid-19 będziemy musieli dodać zgony z powodu schorzeń onkologicznych, kardiologicznych, chronicznych chorób leczonych z opóźnieniem” – dodał szef federacji Izb Lekarskich. (PAP)

- reklama -

sw/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Posłanka zacytowała Biblię. Grożą jej dwa lata więzienia

Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej może spędzić dwa lata w więzieniu. Powód? Päivi Maria Räsänen zacytowała fragment Pisma Świętego. Co grozi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x