INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:14 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Georg Soros radzi UE jak wyjść z kryzysu. Premier Słowenii odpowiada miliarderowi: “Trzymaj się z dala od Europy!”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Kolejnym pomysłem finansisty George’a Sorosa na obejście weta Polski i Węgier jest wyemitowanie przez UE obligacji wieczystych.

Oznaczałoby to pożyczkę od światowej finansjery, która nigdy nie podlegałaby spłacie, ale wymagałaby wypłaty rokrocznych, wieczystych odsetek.

W opinii pomysłodawcy, który podzielił się pomysłem na łamach Project Syndicate George Soros, w związku ze wskazana sytuacją wetowania budżetu unii “argumenty za emisją obligacji wieczystych nigdy nie były mocniejsze”.

Soros zauważył też co prawda UE nie może obecnie tego zrobić, to jednak „wiele jej państw członkowskich może i powinno”. Posłużył się też Soros argumentami historycznymi, wskazując na działania Wielkiej Brytanii w XVIII i USA w XIX wieku.

Na pomysł wieczystych obligacji zareagował zdecydowanie premier Słowenii Janez Janša. Uznając, że doprowadziłaby ona do zniszczenia UE, zaapelował na Twitterze do Sorosa: “Trzymaj się z dala od Europy, proszę”.

Źródło:TVP.Info

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Polacy urządzą Tuskowi zimny prysznic?

Wydaje mi się, że Polacy coraz wyraźniej dostrzegają aktywną rolę Niemiec dążących do obalenia polskiego rządu, który przecież ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x