INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:17 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Georg Soros radzi UE jak wyjść z kryzysu. Premier Słowenii odpowiada miliarderowi: “Trzymaj się z dala od Europy!”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Kolejnym pomysłem finansisty George’a Sorosa na obejście weta Polski i Węgier jest wyemitowanie przez UE obligacji wieczystych.

Oznaczałoby to pożyczkę od światowej finansjery, która nigdy nie podlegałaby spłacie, ale wymagałaby wypłaty rokrocznych, wieczystych odsetek.

- reklama -

W opinii pomysłodawcy, który podzielił się pomysłem na łamach Project Syndicate George Soros, w związku ze wskazana sytuacją wetowania budżetu unii “argumenty za emisją obligacji wieczystych nigdy nie były mocniejsze”.

Soros zauważył też co prawda UE nie może obecnie tego zrobić, to jednak „wiele jej państw członkowskich może i powinno”. Posłużył się też Soros argumentami historycznymi, wskazując na działania Wielkiej Brytanii w XVIII i USA w XIX wieku.

Na pomysł wieczystych obligacji zareagował zdecydowanie premier Słowenii Janez Janša. Uznając, że doprowadziłaby ona do zniszczenia UE, zaapelował na Twitterze do Sorosa: “Trzymaj się z dala od Europy, proszę”.

- reklama -

Źródło:TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x