INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:06 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Francuska policja wkroczyła do 76 meczetów. Miejsca kultu stały się centrami islamskiego ekstremizmu i terroryzmu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Minister spraw wewnętrznych Republiki Gerald Darmanin poinformował w Twitterze, że wydał rozkaz policyjnej kontroli 76 meczetów na terenie całej Francji.

Powodem masowej operacji jest podejrzenie, że miejsca islamskiego kultu przekształciły się w centra religijnego ekstremizmu i separatyzmu. „To operacja bez precedensu jeśli chodzi o zasięg i skalę”, podkreślił minister.

„Jeśli nasze podejrzenia znajdą potwierdzenie, wydam nakaz zamknięcia meczetów dla wiernych i przerwania ich wszelkiej aktywności”, słowa Darmanina cytuje Deutsche Welle.

Jak przypomina rozgłośnia, Francja „rozpoczęła wojnę” z islamskim fundamentalizmem po serii listopadowych zamachów terrorystycznych.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x