INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:15 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Holandii ponad tysiąc nowych zakażonych koronawirusem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1026 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – poinformował w piątek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). O 148 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 500 kolejnych osób przyjęto do szpitali.

Tym samym od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 15723 przypadki zakażenia, 1487 osób zmarło, a 6286 hospitalizowano – przekazał RIVM na swojej stronie internetowej.

- reklama -

Rzeczywista liczba infekcji jest jednak wyższa, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom – podkreślił RIVM.

Dobę wcześniej w Holandii z powodu Covid-19 zmarła pierwsza osoba w grupie wiekowej 35-39, ale zdecydowana większość ofiar śmiertelnych miała ponad 70 lat.

Instytut ocenia, że liczba pacjentów przyjętych do szpitali i liczba zgłoszonych zgonów w Holandii rosną wolniej, niż można było się spodziewać, gdyby nie wprowadzono nadzwyczajnych środków.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!