INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:07 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ambasador RP we Włoszech: polska misja w Brescii wyrazem solidarności

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders powiedziała w wywiadzie dla włoskiego portalu, że wysłanie grupy 15 polskich lekarzy i ratowników do Brescii w Lombardii jako wsparcia w walce z pandemią jest wyrazem solidarności z Italią.

“Ta misja ma wielkie znaczenie także dla Polski” – podkreśliła ambasador w wywiadzie dla portalu ośrodka studiów politologicznych Geopolitica w piątek.

- reklama -

Anna Maria Anders zaznaczyła: “Jednym z podstawowych powodów polskiej misji jest pokazanie solidarności Polaków z włoskimi obywatelami. Chcę zapewnić, że Włochy są bardzo bliskie całemu narodowi polskiemu”.

Jak wyjaśniła, bliskość ta nie wynika tylko z “nadzwyczajnych miejsc, ale także z relacji między osobami, więzów rodzinnych, przyjaźni”.

“To dlatego obecna sytuacja we Włoszech poruszyła wszystkich Polaków w głębi serca. Celem misji polskich lekarzy w Brescii jest zaoferowanie pomocy największej liczbie chorych, naszych przyjaciół. Mamy nadzieję, że to nam się uda” – oświadczyła ambasador RP.

- reklama -

Wyraziła nadzieję na to, że także inne kraje UE dołączą do tych już niosących pomoc Italii.

“Ufam, że Unia Europejska pokaże swoją siłę przede wszystkim w momencie, w którym konieczne będzie ruszenie gospodarki z miejsca. Siła narzędzi finansowych UE będzie miała wówczas zasadnicze znaczenie” – oceniła Anna Maria Anders. Podkreśliła następnie: “Nawet jeśli czasem jej instytucje działają powoli, to Unia jest”.

Jako dowód wskazała unijny pakiet wsparcia dla krajów pogrążonych w kryzysie pandemii i dla ich obywateli.

- reklama -

Polska ambasador położyła nacisk na konieczność czujności w obliczu niesprawdzonych informacji.

Mówiąc zaś o pojawiającej się propagandzie wokół pomocy, przytoczyła opublikowaną analizę “na temat wykorzystania przez Rosję pandemii koronawirusa w celu zdobycia większych wpływów w Europie”.

Anna Maria Anders odnotowała niedawne fałszywe informacje na temat Polski o rzekomym niewpuszczeniu w polską przestrzeń powietrzną rosyjskich samolotów z pomocą dla Włoch. Takie fake news, dodała, krążące głównie w mediach społecznościowych, odbijają się na wizerunku kraju.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!