INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:49 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hiszpania wpada w epidemiczną znieczulicę. Personel medyczny jest na skraju załamania

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Oddziały intensywnej terapii są pełne dlatego personel medyczny obawia się, że Hiszpanie tracą epidemiczną czujność, znieczuleni codzienną litanią zgonów”, informuje w dramatycznym tonie Reuter.

Agencja przypomina, że Hiszpania zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby tygodniowych infekcji. 20 stycznia odnotowała 41,5 tys. nowych zakażeń, a liczba zgonów wzrosła o 464 przypadki osiągając wielkość 54,6 tys.

- reklama -

„W wiadomościach ciągle podają dobowy bilans 300, 400 zgonów” – powiedział Reuterowi Mar Vega, kierownik OIOM-u barcelońskiego szpitala.

„Ludzie są już zmęczeni strasznymi liczbami. Słyszą je, ale to na nich działa i nie chcą przyjąć do wiadomości, przez co przechodzimy”, lekarz poskarżył się Reuterowi.

Jak wyjaśnił „Od początku epidemii minęło wiele miesięcy tymczasem personel medyczny jest wyczerpany. To bardzo frustrujące, że są ludzie, którzy minimalizują niebezpieczeństwo”, wyjaśnił lekarz.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx