INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:23 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Watykan podjął decyzję ws. błogosławieństwa par jednopłciowych!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W wydanym właśnie oświadczeniu, Kongregacja Nauki Wiary stwierdziła jednoznacznie, że nie jest możliwe udzielanie błogosławieństwa parom tej samej płci.

W dokumencie będącym odpowiedzią na “dubium” (wątpliwości), znalazło się też uprzedzające możliwe reakcje stwierdzenie, że nie jest to przejaw “żadnej niesprawiedliwej dyskryminacji, ponieważ nie jest wyrazem osądu konkretnego człowieka”.

- reklama -

Kongregacja stwierdziła m.in.: “Kościół nie dysponuje władzą udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci, dlatego nie może być ono >>uznane za dozwolone<<“. Podkreślono również, że w związku z tym, nie jest właściwe, aby księża błogosławili pary homoseksualne, które proszą o jakieś religijne uznanie ich związku.

Według informacji podanej przez portal vaticannews.va, Papież został poinformowany o stanowisku Kongregacji i “wyraził zgodę” na jego publikację wraz z dołączoną do niej notą wyjaśniającą. Podpisał ją prefekt Kongregacji, kard. Luis Ladaria, oraz jej sekretarz, abp. Giacomo Morandi.

W zakończeniu podkreślono, że stanowisko to, nie wyklucza “błogosławieństw udzielanych poszczególnym osobom o skłonnościach homoseksualnych, które wyrażają wolę życia w wierności zamysłom objawionym przez Boga”.

- reklama -

Źródło:vaticannews.va/pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x