INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:42 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Franciszek tnie pensje kardynałom. Oto ile zarabiają najważniejsi duchowni

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

W specjalnym oświadczeniu papież Franciszek poinformował o zmniejszeniu pensji kardynałom i urzędnikom Watykanu, przekazały światowe agencje.

Zarobki wysokich duchownych zostaną obcięte o 10 proc. miesięcznie. Płace innych pracowników Kurii Rzymskiej ulegną obniżce o 3-8 proc. w zależności od zajmowanego stanowiska.

- reklama -

Oprócz tego Franciszek ogłosił zamrożenie podwyżek płac, nawet jeśli umowy zawierają punkt o regularnej indeksacji. Według agencyjnych danych, płaca kardynalska wynosi 5,5 tys. euro miesięcznie.

Nieoficjalne źródła informacji w Kurii, jako powód przedstawiają trudną sytuację finansową spowodowaną pandemią koronawirusa. Izolacja zmniejszyła muzealne dochody Watykanu o 200 mln euro.

UPI przypomina także, że nie jest to pierwsza epidemiczna decyzja Franciszka. W lutym papież zapowiedział zwolnienie wszystkich pracowników, którzy nie poddadzą się szczepieniu bez medycznego uzasadnienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x