INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:58 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pekin ogłasza bojkot zachodnich marek

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Kontrolowane przez komunistów chińskie media wezwały mieszkańców do bojkotu zachodnich firm odzieżowych, informuje Reuter.

Chodzi, m.in. o New Balance, Under Armour, Tommy Hilfiger i należącą do Nike markę Converse. Przyczyną jest wspólne oświadczenie producentów, o zaprzestaniu kupowania bawełny pochodzącej z chińskiej prowincji Xinjiang.

- reklama -

Wcześniej apel w tej sprawie wystosowały organizacje obrony człowieka, które oskarżają Pekin o masowe aresztowania, tortury, sterylizację i wykorzystanie pracy przymusowej muzułmanów ujgurskich na polach bawełny. Chińskie władze zaprzeczają oskarżeniom, a represje usprawiedliwiają walką z ekstremizmem islamskim.

Według Reutera, po wezwaniu do bojkotu, co najmniej 27 chińskich gwiazd filmu i piosenki zadeklarowało, że zrezygnuje z kontraktów reklamowych promujących zachodnie firmy.

Agencja informuje, że ich decyzja jest pochlebnie komentowana przez chińskich internautów, w uznaniu za patriotyzm.   

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx