INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:27 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niezdrowy tryb życia Czechów przyczyną wysokiej śmiertelności na covid19

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Palenie tytoniu, marihuany, wysokie spożycie alkoholu i otyłość, takie czynniki wysokiej śmiertelności na covid19, wymieniają epidemiolodzy cytowani przez Deutsche Welle.

Czechy są światowym liderem zgonów na covid19 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. W kraju liczącym 10,6 mln mieszkańców, zmarło ok. 30 tys. osób.

- reklama -

W tym kontekście niemiecka rozgłośnia przypomina, że z prawie 200 litrami na osobę rocznie kraj jest światowym potentatem konsumpcji piwa. Czechy są również europejskim liderem w rozpowszechnianiu marihuany wśród młodzieży. Ponadto prowadzą w Europie w ilości wypalanego tytoniu.

Pandemia ujawniła również zdrowotne konsekwencje powszechnej otyłości. 57 proc. kobiet i 71 proc. mężczyzn ma nadwagę. Tymczasem badania naukowe wykazały, że istnieje wyraźny związek między otyłością, a ryzykiem zgonu na infekcję covid19.

Czescy lekarze próbują ostrzegać przed zagrożeniami. – Niestety, Czechy są jednym z rekordzistów pod względem otyłości w Europie – mówi Ladislav Dušek, szef Narodowego Instytutu Informacji i Statystyki Zdrowia.

- reklama -

Dodaje, że 80 proc. pacjentów z koronawirusem, którzy wymagają leczenia szpitalnego, to osoby prowadzące niezdrowy tryb życia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx