INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:05 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Duda zmieni Konstytucję? Chce wprowadzenia sędziów pokoju

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda powiedział wczoraj, że nie wyklucza wprowadzenia zmian do Konstytucji. Ich celem miałby być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. To jeden z postulatów Pawła Kukiza.

– Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju i zmniejszenie obciążenia sądów powszechnych może być sposobem na zmniejszenie bolączek wymiaru sprawiedliwości: przewlekłości postępowań i braku zaufania obywateli – stwierdził Andrzej Duda.

- reklama -

– Wiemy, że dwoma największymi bolączkami wymiaru sprawiedliwości (…) są generalnie rzecz biorąc brak zaufania do wymiaru sprawiedliwości – a przynajmniej brak zaufania w takim stopniu, jak byśmy tego oczekiwali – i opieszałość wymiaru sprawiedliwości, czyli przedłużające się w niemożliwy sposób skomplikowane postępowania, których obywatele bardzo często nie rozumieją – przekonuje Duda.

Paweł Kukiz od dawna jest zwolennikiem wprowadzenia do polskiego prawa instytucji sędziów pokoju. – Sędziowie pokoju to idea obywatelskiej kontroli nad trzecią władzą, która służyć ma przede wszystkim zbliżeniu wymiaru sprawiedliwości do ludzi, odformalizowaniu postępowań i ich przyspieszeniu – uważa Kukiz.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x