INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:15 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Duda zmieni Konstytucję? Chce wprowadzenia sędziów pokoju

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda powiedział wczoraj, że nie wyklucza wprowadzenia zmian do Konstytucji. Ich celem miałby być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. To jeden z postulatów Pawła Kukiza.

– Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju i zmniejszenie obciążenia sądów powszechnych może być sposobem na zmniejszenie bolączek wymiaru sprawiedliwości: przewlekłości postępowań i braku zaufania obywateli – stwierdził Andrzej Duda.

- reklama -

– Wiemy, że dwoma największymi bolączkami wymiaru sprawiedliwości (…) są generalnie rzecz biorąc brak zaufania do wymiaru sprawiedliwości – a przynajmniej brak zaufania w takim stopniu, jak byśmy tego oczekiwali – i opieszałość wymiaru sprawiedliwości, czyli przedłużające się w niemożliwy sposób skomplikowane postępowania, których obywatele bardzo często nie rozumieją – przekonuje Duda.

Paweł Kukiz od dawna jest zwolennikiem wprowadzenia do polskiego prawa instytucji sędziów pokoju. – Sędziowie pokoju to idea obywatelskiej kontroli nad trzecią władzą, która służyć ma przede wszystkim zbliżeniu wymiaru sprawiedliwości do ludzi, odformalizowaniu postępowań i ich przyspieszeniu – uważa Kukiz.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x