INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:06 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosjanie wycofują wojska spod ukraińskich granic? USA i NATO twierdzą, że jest przeciwnie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

75 tys. rosyjskich żołnierzy nadal pozostaje na ukraińskiej granicy, oświadczyli na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie prezydent Wołodymyr Zełenski i sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Deutsche Welle cytuje słowa Wołodymyra Zełenskiego – Potwierdzamy jedynie wycofanie 3,5 tys. żołnierzy z czasowo okupowanego Krymu.

- reklama -

Natomiast Antony Blinken powiedział, że większość rosyjskiego zgrupowania stacjonuje ciągle w bezpośredniej bliskości granicy. Podkreślił zdolność Rosji do rozpoczęcia agresywnych działań przeciwko sąsiadowi.

Według Deutsche Welle, także NATO jest przekonane o pozorowanym odwrocie Rosjan. Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg oświadczył w Brukseli, że Sojusz uważnie monitoruje posunięcia kremlowskiej armii.

Niemiecka rozgłośnia przypomina, że 22 kwietnia Putin zapowiedział wycofanie armii z granic Ukrainy, w związku z zakończeniem ćwiczeń.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx