INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:42 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal we Francji: Imigrant zamordował Żydówkę i pozostał bezkarny. Dlaczego?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Kilka tygodni temu, pomimo lockdownów, pandemii, koronawirusa itp., w Paryżu odbyła się wielka manifestacja. Na ulice wyszło 20 tys. ludzi, a wśród nich politycy wszystkich opcji, ludzie kultury, duchowni i nawet kilku imamów. Dwa tysiące osób protestowało w Marsylii, ponad tysiąc – przed Wielką Synagogą w Strasburgu. W Lyonie manifestacja odbyła się przed gmachem sądów. Poszło o wyrok sądu wydany w sprawie przybyłego z Mali imigranta.


Sprawa nie jest nowa. Młody Malijczyk 4 kwietnia 2017 r. wszedł przez balkon do mieszkania swojej sąsiadki, Żydówki Sary Halimi, emerytowanej lekarki. Bandyta torturował ją przez godzinę, wołał „Allahu akbar”, deklamował wersety Koranu, po czym z okrzykiem „Zabiłem szatana” wyrzucił przez balkon z trzeciego piętra. Zwyczajnie ją zamordował.

- reklama -

Przyznał się do winy, ale mocą decyzji francuskiego sądu nie poniesie żadnej kary. Nie będzie miał choćby kawałka procesu. Dlaczego?

Przed popełnieniem morderstwa… palił haszysz. Biegli, a następnie sędzia śledczy, sąd apelacyjny i trybunał kasacyjny uznali więc, że spowodowało to u niego „krótkie zaburzenie psychotyczne”, pozbawiając go rozeznania. Nie mając rozeznania, Malijczyk był „nie w pełni poczytalny” i jako taki nie może być pociągany do odpowiedzialności. Nie będzie więc sądzony.

Co prawda „zaćpał się” sam i na własne życzenie, a do tej pory działanie pod wpływem narkotyków było raczej okolicznością obciążającą, ale najwyraźniej francuski wymiar sprawiedliwości wprowadza w tej materii nowe standardy.

- reklama -

Z całą pewnością wszyscy mordercy, psychopaci, gwałciciele, pedofile i inni bandyci są tym wyrokiem zachwyceni. Teraz wystarczy tylko przed zbrodnią zapalić jointa, a potem… dać się złapać. Dobrze jest też być nielegalnym imigrantem. Wolność i bezkarność gwarantowana.

Wyrok mniej spodobał się Francuzom, którzy zgromadzili się na wspomnianych protestach, ale wątpliwe, by tamtejszy wymiar sprawiedliwości się tym przejął. Taka to francuska praworządność i sprawiedliwość. Oczywiście Bruksela nie będzie się tą jawną ochroną zbrodniarza i tym precedensem zajmować. Ma ważniejsze sprawy. Na przykład frustrację sędziego Tuleyi.

Najnowsza Warszawska Gazeta do kupienia w formie E-Wydania:

- reklama -

https://iczytamy.pl/2021/909-warszawska-gazeta-202021.html

aza

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx