INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:38 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bitcoin traci na wartości. Przez wpis Elona Muska

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Elon Musk wycofał się z pomysłu sprzedawania samochodów Tesla za Bitcoiny. Wartość kryptowaluty runęła.

Elon Musk, szef Tesli, oświadczył, że wycofuje się z pomysłu sprzedawania samochodów tej marki za Bitcoiny. W 24 godziny od tego oświadczenia, opublikowanego na Twitterze miliardera, wartość Bitcoina spadła o ok. 14 proc.

- reklama -

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że to właśnie firma Muska zainwestowała w Bitcoin ponad 1,5 mld dolarów. Natomiast za sprawą wpisów ekscentrycznego miliardera kryptowalutaDogecoin zyskała kilkukrotnie na wartości.

Jak swoją decyzję tłumaczy Tesla i jej szef? Według Muska chodzi o związek wykopywania Bitcoina z paliwami kopalnianymi.

Tesla stawia na zeroemisyjność, dlatego nie chce wspieraćtechnologii, która rozwija się kosztem środowiska.Jednocześnie Tesla i Musk są zainteresowani „zielonymi” kryptowalutami, czyli takimi, które używają mniej niż 1 proc. energii wykorzystywanej przez Bitcoin do zatwierdzania transakcji.

- reklama -

Źródło: Komputer Świat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx