INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:38 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hakerzy zablokowali rurociąg. Otrzymali gigantyczny okup i najpewniej będą bezkarni

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Taką kwotę miała uzyskać w toku kryminalnej działalności grupa DarkSide, która zablokowała rurociągi amerykańskiego operatora Colonial Pipeline, poinformowała CNBC.

Jak twierdzą eksperci bezpieczeństwa, wysokość ujawnionej sumy jest bardzo orientacyjna i mieści w najniższym przedziale szacunków.

- reklama -

Według CNBC, hakerzy z przestępczej organizacji zaatakowali przez 9 miesięcy systemy informatyczne 47 firm z różnych krajów. Średnia cena okupu za odzyskanie dostępu do danych wynosiła 1,9 mln dolarów od każdego z szantażowanych podmiotów.

Pieniądze były transferowane na konta hakerów w bitcoinach. Amerykańskie organy ścigania wskazują, że ich trop pomoże zdemaskować przestępców.

Telewizja przypomina, że po dokonaniu napadu na amerykańskiego operatora naftowego, DarkSide poinformowała o samolikwidacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx