INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:34 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gdy ofiara rasizmu, staje się rasistką. Burmistrz Chicago odmawia wywiadów białym dziennikarzom

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot zapowiedziała, że będzie udzielać wywiadów „w cztery oczy” tylko dziennikarzom, którzy nie są biali, informuje portal tvp.info. Burmistrz skrytykowała lokalne media za to, że są reprezentowane głównie przez białych mężczyzn.

– To wstyd, że w 2021 r. korpus prasowy ratusza jest w przeważającej większości biały, tymczasem ponad połowa mieszkańców Chicago, identyfikuje się jako czarnoskórzy, Latynosi, AAPI (Amerykanie pochodzących Azji i Wysp Pacyfiku) lub rdzenni Amerykanie – napisała Lightfoot w oświadczeniu.

- reklama -

Nazwała sytuację – nierównowagą, która musi się zmienić, bo media powinny odzwierciedlać wielokulturowość.

Komentując posunięcie Lightfoot, telewizja NBC podkreśliła, że choć odzwierciedla rasową sprawiedliwość jest krytykowana przez dziennikarzy i przytoczyła na dowód opinię reportera „Chicago Tribune” Gregory’ego Pratta.

– Jestem latynoskim reporterem, którego prośba o wywiad została rozpatrzona pozytywnie. (…) Jednak kiedy poprosiłem biuro burmistrza o zniesienie warunku wobec innych, powiedzieli nie, dlatego z całym szacunkiem odwołaliśmy (wywiad). Politycy nie mają prawa wybierać, kto ich relacjonuje – argumentuje dziennikarz.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x